Четвер, 2024-03-28, 7:57 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Соснівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Батьківська сторінка

Безпека на воді влітку
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ
 
         Найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку.         
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.   Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.   
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також у засобах масової інформації.   
Варто пам’ятати , що основними умовами безпеки є:   правильний вибір та обладнання місць купання;  навчання дорослих і дітей плаванню;   суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;   постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.  Рекомендації та поради батькам

Загальні правила поведінки на воді  

1.          Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях. 
2.          Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
3.          Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води – не нижче +180С, повітря – не нижче +240С. 
4.          Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря. 
5.          Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години. 
6.          Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. 
7.          У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин. 
8.          Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.
9.          Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів. 
10.     Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна, і достатній глибині водоймища. 
11.      Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. 
12.     Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гониться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.  

Правилами поведінки на воді забороняється 

1.          Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей. 
2.          Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени. 
3.          Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього. 
4.          Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів. 
5.          Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання. 
6.          Плавати на плавзасобах  на пляжах та інших місцях, відведені для купання. 
7.          Вживати спиртні напої під час купання. 
8.  Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття   і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання. 
9.          Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання. 
10.      Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням  руху рук і ніг. 
11.      Подавати помилкові сигнали небезпеки. 
12.      Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати. 
13.     Купання  дітей без супроводу дорослих.

Правила поведінки для дітей  

1.          Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків). 
2.           До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного відповідального,  що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді. 
3.          Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника. 
4.          Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря. 
5.     Діти допускаються до купання після огляду лікарем. 
6.      Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами). 
7.      До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх вряд у відповідності до своїх куп одягу. 
8.     Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім. 
9.     При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.  


Десять правил для батьків.
 
1. Любіть свою дитину! Радійте з її присутності, приймайте її такою, яка вона є, не ображайте, не принижуйте, не підтримуйте її упевненості в собі, не піддавайте не справедливому покаранню, не позбавляйте своєї довіри.
2. Охороняйте свою дитину! Учіть її азам збереження здоров'я. Захищайте від фізичних і душевних небезпек, навіть, коли треба, жертвуючи власними інтересами і ризикуючи власним життям.
3. Будьте взірцем для своєї дитини! Прищеплюйте повагу до традиційних гуманних цінностей, самі живіть згідно з ними. Усвідомте самі поняття «гідність» і передайте дитині.
4. Розмовляйте з дитиною українською мовою! Грайтеся з нею. Приділяйте дитині якомога більшого часу, читаючи книжки, журнали, співаючи пісні, переглядаючи фільми для дітей, відвідуючи вистави, концерти, зоопарки, мандруючи рідним краєм  
5. Працюйте зі своєю дитиною! Допомагайте їй, коли вона намагається брати участь у роботі (вдома, у саду, на городі). 6. Дозволяйте дитині набувати життєвого досвіду .Хай навіть не завжди безболісно, але самостійно!
7. Покажіть дитині можливість і межі людської свободи! Навчіть її стримувати нереальні та шкідливі бажання!
8. Привчайте дитину бути слухняною,емоційно вихованою,обережною на дорогах і при користувані інструментами!
9. Чекайте від дитини тільки таких міркувань та оціночна які вона здатна в своєму віці, виходячи з рівня свого розвитку і життєвого розвитку!
10. Надавайте дитині можливість таких переживань, які матимуть цінність спогадів! Нехай спогади про материнську і батьківську любов,про щасливе дитинство зігрівають її все життя.  


Пам'ятка для батьків щодо виховання у дітей чуйності, ввічливості й поваги до людей

Ми живемо в складний і суперечливий час, в наших руках доля країни і перебудови. І ми не можемо недооцінювати тієї небезпеки, яка чекає нас на шляху соціального оновлення. Особливо ми повинні дбати про духовне збагачення наших дітей, про виховання в них людяності. У цій справі першочергове місце належить сім'ї. Прикладом вихованості, людяності є перш за все ми самі, характер сімейних взаємин.
1. Будьте взаємно уважними, чуйними, уникайте сварок і образ.
2. Подавайте дітям приклад такого ставлення до сусідів, товаришів по праці, а також до людей незнайомих, що потребують допомоги. Пам'ятайте, діти повторюють дії дорослих і перш за все батьків!
3. Успіх виховання дітей залежить від поєднання поваги до дітей з вимогливістю до них. Дорослі часто забувають про те, як вони поводилися в дитинстві, які інтереси і сумніви сповнювали їхні серця. Вмійте поставити себе на місце дитини. Поважайте в ній людину, цікавтеся її успіхами і невдачами. Поважайте дитину, не забувайте про вимогливість. Поважати - не означає потурати!
4. Вправляйтеся зі своїми дітьми у гуманних вчинках. Організуйте їхнє життя так, аби вони на ділі могли виявляти турботу про менших і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов'язків), щоб вони були готові допомогти своєму товаришеві, ввічливими з сусідами і знайомими.
5. Пам'ятайте, що, виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов'язок перед державою. Високою нагородою для вас буде вдячність людей, з якими житиме, працюватиме вихована вами Людина. Школа - наш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваше прохання і нададуть допомогу у вихованні дитини.  

Основні правила спілкування

1. Під час розмови з іншими намагайтеся бути приязним і корисним.
2. Поважайте співрозмовника, будь з ним уважним, доброзичливим, ввічливим.
3. Уважно слухай того, з ким говориш, не перебивай його без вибачення. 4. При спілкуванні з іншими намагайтеся не виявляти свого поганого настрою.
5. Не розмовляйте без потреби голосно, не вживайте грубих слів.
6. Під час розмови не викрикуйте, не розмахуйте руками.

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz